logo
İNŞAAT TARIM TURİZM
Türkçe English
BİZDEN HABERLER

Distribütörü Olduğumuz Alett Mowers Firması, Atco VE Suffolk Punch Çim Biçme Makinelerinin Tasarım ve Üretim Hakkını Satın Aldı. (02.05.2011)İngiliz Turfmech Machinery Ltd. firmasının bir kolu olan Allett Çim Biçme Makineleri, Bosch Lawn and Garden Ltd. firmasından Atco ve Suffolk Punch marka benzinli ve elektrikli çim biçme makinelerinin imalatı için gerekli çizimleri, tesis ve ekipmanları, montaj ekipmanlarını ve tasarım haklarını ve fikri mülkiyetini satın alarak, İngiltere’nin en büyük benzin motorlu silindirik çim biçme makinesi üreticisi olmaya hazırlanıyor.

 

Aynı zamanda, bu satın alma ile Allett, 1960'ların ortalarından bu yana Allett tarafından üretilen silindirik bıçaklı çim biçme makinelerinin önemli bir bileşeni olan silindirik bıçakları, ilk kez kendi bünyesinde imal edebilecek uzman ekipmana da sahip oldu.

 

Bu satın alma, Atco ve Suffolk Punch isimlerini ve Bosh Lawn and Garden Ltd. firmasının elinde bulunan diğer çim biçme makinesi modellerinin isimlerini içermemektedir. Bütün Atco ve Suffolk Punch silindirik çim biçme makineleri, Allett markası altında ve Allett tarafından belirlenen model isimleri ile üretilerek, satılmaya başlanacaktır.

 

Bunun dışında, tüm eski Atco ve Suffolk Punch benzinli ve elektrikli silindirik bıçaklı çim biçme makineleri 2011 Ekim ayından itibaren, Hixon, Staffordshire’da bulunan Allett üretim merkezinde, bahçe sahipleri ve bahçıvanlar tarafından çok iyi bilinen aynı renkler ve dizaynda üretilmeye devam edecektir. Yeni modeller ve eski modellerin geliştirme ve model yükseltme çalışmaları zaman içinde Allett tarafından duyurulacaktır.

 

Meraklı bahçe sahipleri, yarı-profesyonel kullanıcılar ve sadece silindirik tip bıçak ile sağlanabilecek hassas, kaliteli ve sağlıklı biçim isteyen diğer kullanıcılar için dizayn edilmiş bu yeni Allett marka makineler, Allett firmasının İngiltere ve tüm dünyada spor sahalarının, park ve bahçelerin bakımlarında kullanılan profesyonel silindirik bıçaklı çim biçme makineleri ürün yelpazesinde yerini alacaktır.

 

Allett yeni Expert serisinde, 24" Buchingham Allett yeni Expert serisinde, 14" Kensington